His Forum

His'lerinize Güvenin


  Flatout 2

  Paylaş
  avatar
  RaZoR
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 709
  Yaş : 26
  Nerden : IsTaNbUl
  Lakap : --
  Kayıt tarihi : 17/02/08

  default Flatout 2

  Mesaj tarafından RaZoR Bir Paz Nis. 06, 2008 12:01 am

  Birçok oyunda içimizdeki hırsı gizlemek zorunda kalırız. Bu yapımların çoğunda ya hasar modellemesi yoktur ya da bizim çirkin davranışlarımıza engeller vardır. Flatout 2 de ise İster 'ben yoluma bakarım, disiplinli sürerim' zihniyetiyle yarışırsınız, isterseniz 'Ben vururum, kırarım, uçarım” gibi şeytan düşüncelerinizi uygulayabilirsiniz. Hem de bu uygulamalarınızı müthiş bir fizik motoru, hasar modellemesi ve ilginç animasyonlar eşliğinde yaparsınız.

  Oyunumuzu açtığımız anda profile'imizi ayarlayıp menü'ye giriş yapıyoruz. Bizi müthiş müzikler karşılıyor. Menü'yü karıştırdığımızda Singleplay bölümümüzde 5 mod bulunmakta. Bunlar Career, Single Race, Single Stunt, Single Event ve Single Derby. 5'i de çok eğlenceli mod'lar. Career mod hepimizin bildiği ucuz bir araçla başlayıp ilerledikçe aracımızı upgrade etme ve yenileme üzerine kurulu. Single Race istediğimiz aracı alıp istediğimiz haritayı seçtiğimiz özgür bir yarış mod'u. Single Stunt'da hayvani motorlu araçlardan birini seçip çeşitli eğlenceli oyunlar oynayabiliyoruz. Single Event, kapalı yarış alanında yarıştığımız bir mod ve son olarak Single Derby, delice aracımızı rakiplerimizin üzerine sürüp onları patlatmaya çalıştığımız bir mod. Menü içerisinde load'ların müthiş derecede kısa sürmesi.

  Oyunumuza başladığımızda bizi iyi grafikler karşılıyor. Araç modellemeleri yeterli düzeydeyken, çevre çizimleri açıkçası çok da iyi değil. Ağaç çizimleri bulunduğumuz biraz geri kalmış. İşin iyi tarafı yeterince iyi sayılabilecek bu grafiklerin PC'mizi hiç kasmıyor olması. Grafiklerin dışında etrafta her zaman bir etkileşimin olması oyuna bir aksiyon katıyor. Yukarılardan bir şeyler dökülüyor. Odunlar,variller, boş kutular ve çeşitli parçalar yolun ortasına bırakılmış vaziyette çarpılmayı bekliyor. Önümüze sürekli bir rampa serilmiş bizi havaya fırlatıyor. Yarışta aksiyon hep üst düzeyde seyrediyor.

  Yapımda sürüş fiziği çok konforlu. Çarpmalar, aldığımız hasarlar, takla atmalar; hepsi müthiş. Öyle ki aracımızın önüne ağır bir darbe aldığımızda tanpon kopuyor ve önde dönen bir pervane görüyoruz. Bu gerçekten çok hoş bir ayrıntı. Aldığımız ağır hasarlarda yapımcılar içi boş teneke parçası yerine motor elemanlarını göz önüne sermiş ve bu görüntüler gerçekten oyuna çok iyi hava katıyor. Elimizde sıkıştığımız zaman kullanabileceğimiz nitro'muz var. Yaptığımız her pislik bize artı nitro olarak geri dönüyor. Yapay zeka ise yeterince iyi denebilir. Rakipleriniz de sizin gibi çılgınlar. Sadece yarışmakla kalmayıp araçlarını üstünüze sürebiliyorlar. Yada sizi köşeye kıstırıp bir yere çarpmanıza sebep oluyorlar. Yapımda tek yol seçeneğimizin olmayışı çok iyi. Bazı sapmalarla rakiplerimizin önüne geçebiliriz. Bu sapmaların bazıları bizi tehlikeye de götürüyor olabilir. Mesela daha kısa olan bir sapmada daha zor engeller olabiliyor.

  Flatout 2'de hatalarda mevcut. Aracımız takla attığı zaman bazı yerlerde takılıp kalabiliyor. Ayrıca aracınızla çalıların içinden geçip bu çalıları aracınızın içinden geçerken görebilirsiniz. Bunun dışında dikkatimi çekenlerden biri de aracımla yolun altında bir tünelden giderken, tünelin üstünden giden bir aracın gölgesinin benim önümde görünmesi.

  Ne kadar hatası olursa olsun Flatout 2'nin alınıp oynanması gereken bir oyun olduğudur. Böyle hasar modellemesi ve fizik motoru iyi olan oyun yok. İçinizdeki şeytanca düşünceleri uygulamanıza müsaade var. Vurun, kırın, patlatın, dökün. Özgürsünüz.

  Flaout 2'yi bulamadım diye üzülmenize de gerek yok. Yakında Flatout serisinin 3. oyunu Flatout: Ultimate Carnage'da PC'ye çıkacak. Benden söylemesi...

  EMEĞE SAYGI
  avatar
  Profilsiz
  Güvenilir
  Güvenilir

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 92
  Yaş : 27
  Lakap : profilsiz
  Kayıt tarihi : 02/08/08

  default Geri: Flatout 2

  Mesaj tarafından Profilsiz Bir Paz Ağus. 03, 2008 7:02 am

  Vur kır parçala

   Forum Saati Ptsi Eyl. 24, 2018 12:37 pm