His Forum

His'lerinize Güvenin


  Slim Kasa Ps3 Dedikoduları

  Paylaş
  avatar
  RaZoR
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 709
  Yaş : 26
  Nerden : IsTaNbUl
  Lakap : --
  Kayıt tarihi : 17/02/08

  default Slim Kasa Ps3 Dedikoduları

  Mesaj tarafından RaZoR Bir Paz Ağus. 03, 2008 12:48 am

  Geçmişi bir gözden geçirelim…

  Sony, bu güne kadar sattığı bütün Playstation’ ları değişik ebatlarda piyasaya sürmüştü. Hatırlarsanız, ilk olarak Playstation 1 ile hikayemize başlamıştı. PSone adında, küçük ebatlarda, o dönemde ki en son teknolojileri barındıran bir versiyon piyasaya sürülmüştü. Ardından aynı uygulama Playstation 2 için de yapılmıştı. %70 oranında küçülen, PStwo ile tanışmıştık. Ebatları küçülen Playstation’ lara oyun severler tarafından büyük ilgi gösterilince, bu durum direk olarak satışların artmasına neden olmuştu. Hatta PSP içinde böyle bir uygulama geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Sonuçta bütün Playstation’ larda küçüklemeler yaşandı. Elden geçirilmesi gereken, sıradaki konsol ise yeni nesil Playstation 3’müz olacağa benziyor. Nette dolaşan dedikodular ise bu olayın önümüzdeki yıllarda olacağını doğrular yönde…


  Silim Playstation 3 görücüye çıktı…

  Geçtiğimiz aylarda bir haber sitesi, ince Playstation 3’lerin önümüzdeki yıllarda satışa sunulacağınız duyurmuştu. Eski Playstation’ların küçülme zamanlarına bakıldığında yeni nesil konsolumuzun biraz erken küçüleceği, bu haber ile ortaya çıktı. Kullanıcıların aklına takılan en büyük soru ise “incelen PS3 ile beraber bizleri neler bekliyor? “ oldu. Bu yazımızda silim PS3’ün içereceği muhtemel teknolojiler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Tabi şu anda kesinleşmiş hiçbir açıklama bulunmuyor. Herşey dedikodudan ibaret diyebiliriz…

  Slim Playstation 3’ün teknolojileri…

  Sony PS3’ün gücünü aldığı Cell işlemcisini 45nm teknolojisi ile üretmeyi planlıyor. 45 nm teknolojisinin getirmiş olduğu birçok avantaj mevcut. Bu teknoloji ile Cell işlemcisi daha az yer kaplayacak.
  45nm teknolojisi ile beraber gelen avantajlar şu şekilde sıralanabilir;
  • Yeni teknolojili PS3 daha az ısınacak ve soğutucu sistemi küçülecek. 45 nm teknolojisinin en büyük amacı da bu diyebiliriz; daha az ısınma.
  • Az ısınan PS3’ün soğutucu katının küçülmesi, birim başına düşen maliyeti azaltacağı için ince PS3’ler daha ucuz olacak.
  • İnce PS3, %40’lık bir enerji tasarrufu yaparak normal modelden daha az elektrik harcayacak.
  • Silim Model, normal Ps3’e göre %34 oranında daha küçük olacak. Hatırlarsanız bu durum PStwo ’da %70 oranında idi.
  • İncelen PS3’ün albenisi daha da çok artacak ve bu da satışları etkileyecek.

  PS3’ün mutlaka incelmesini gerektiren diğer nedenler…

  PS3’ü farklılaştırmanın diğer bir nedeni de, şüphesiz ki daha çok satın alınmasını sağlamak. Yakın zamanda PSP satışlarının artması için Sony, el konsoluna bir çok yeni özellik eklemişti. Skype’den tutunda GPS, incelik, televizyon bağlantısı ve Blu- Ray izleme olanağı eklenince satılar Sony’nın istediği gibi oldu. Aynı plan playstation 3 içinde işleyecek gibi görünüyor.

  Diğer bir dış neden ise eski PS3 sahiplerinin yeniden PS3 almalarını sağlamak. Bilindiği üzere PSP’ye yeni özellikler eklenince, elinde eski model PSP’si olanlar, eskiyi satıp yeni model almak için hummaluı bir araştırmaya başladı. Aynı olay PS2 içinde olmuştu. Demekki sıra PS3’e geldi…


  Dedikoduların gerçek olma ihtimali çok yüksek…


  Bu durum aklımızı karıştırsa da henüz ince PS3’ün hangi tarihte piyasaya çıkacağını gösteren kesin bir açıklama yok. Dedikodulara göre 2008 yılının son günleriden piyasaya sürüleceği belirtiliyor ama bu tarih çok erken gibi. Herşey şu anda dedikodudan ibaret olsada, bu yazımızdaki her şeyin gerçek olma ihtimalide çok yüksek..


  _________________
  HIZ FELAKETTİR, YAPMAK CESARETTİR....
  avatar
  Profilsiz
  Güvenilir
  Güvenilir

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 92
  Yaş : 27
  Lakap : profilsiz
  Kayıt tarihi : 02/08/08

  default Geri: Slim Kasa Ps3 Dedikoduları

  Mesaj tarafından Profilsiz Bir Paz Ağus. 03, 2008 9:06 am

  paylaşım için teşekkürler

   Forum Saati Paz Eyl. 23, 2018 6:46 am