His Forum

His'lerinize Güvenin


  Windows 7 Çıktı

  Paylaş
  avatar
  RaZoR
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 709
  Yaş : 26
  Nerden : IsTaNbUl
  Lakap : --
  Kayıt tarihi : 17/02/08

  default Windows 7 Çıktı

  Mesaj tarafından RaZoR Bir Paz Tem. 20, 2008 3:19 am

  27 Mayıs gecesi Bill Gates ile Steve Ballmer Windows 7 hakkında açıklamalarda bulunmuşlar. Ama çok yüzeysel açıklamalardan öteye gitmeden işin gizemini korumayı başarmışlar. Sadece birkaç yeni özellikten bahseden Gates ve ekibi yeni Windows’un Surface gibi multi-touch teknolojisine uyumlu olacağını belirtmişler.

  Diğer özellikler de şu şekilde sıralanabilir:

  • Çoklu dokunma teknolojisi ile uyumlu yeni resim yönetim uygulaması: Yakınlaşıp-uzaklaşma, yön değiştirme ve resim düzenleme
  • Windows Live Local ile uyumlu çalışabilecek, Virtual Earth uygulaması: Tabiki multi-touch destekli.
  • Ve mükemmel! bir özellik daha: Piyano uygulaması. Üstelik o da multi-touch destekli.

  Bunlar Bill Gates ve Microsoft ekibinin belirttiği açıklamalar. Ancak bazı teknoloji siteleri, Windows 7′yi Microsoft’tan çok daha iyi biliyor olacaklar ki sitelerinde çoktan Windows 7 ile ilgili görüntüleri yayınlamışlar! Hatta bir site tüm işletim sisteminin özelliklerini de sıralamış ve Vista görüntülerini bu özellikler için kullanmışlar. Dünya geneline hitap eden internet sitelerinin bu hatalara düşmesi oldukça gülünç oluyor tabiki. Burada habercilik sorunu ortaya çıkıyor. “İlk haber veren olmak mı yoksa doğru haber veren olmak mı?” bu sorunun cevabı tabiki en hızlı ve en doğru haberi vermek ancak
  en hızlı şekilde verilen haberler her zaman için doğru haberler olmayabiliyor. Bunu ülkemiz olarak da çok acı bir olay ile tecrübe edindik (İzmir Expo 2015 elemesi). Her ne kadar tecrübe edinsek de hala aynı yanlışı yapmaya devam ediyoruz. Ülkemizdeki en önemli teknoloji haberlerini barındıran sitelerden birisinde de aynı hataya düşülmüş ve Çin’lilerin bir sitesinden aldıkları ekran görüntüleri ve videoyu doğru bir haber gibi yayınlamışlar. Bu tasarımlar ve çizimler sadece birkaç tasarımcının hazırladığı konsept çizim ve işletim sistemlerinden başka birşey değil.  Windows 7 ile ilgili internet ortamında dolaşan her türlü bilgiye kanmamaları için ziyaretçilerimizi sıkça uyarıyoruz. İnternette bulunan herşey doğru değildir ve doğru bilgiye ulaşmak için her zaman araştırma yapmamız gerekmektedir. Sanırım ziyaretçilerimizi uyardığımız gibi bu yanlış haberleri sunan siteleri de her haberin doğru olmadığı ve her habere inanıp bunları yayınlamamaları gerektiği yönünde uyarmalıyız artık.

  Microsoft’un Windows 7′yi çıkarmasına daha çok uzun bir süre var. Çalışmaları tabiki oldukça sıkı devam etmektedir. Ve bu sıkı çalışmaları haklı olarak son ana kadar gizli tutacaklardır. İşin zevki de kesinlikle buradadır. Teşekkürler mavi ekran!

  Bu arada Bill Gates'in emekli olduğunu çoğunluk duymuştur galiba...


  _________________
  HIZ FELAKETTİR, YAPMAK CESARETTİR....
  avatar
  Burak_ADM!N
  Admin
  Admin

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1396
  Yaş : 26
  Nerden : İstanbul Velibaba
  Lakap : Bureska
  Kayıt tarihi : 17/02/08

  default Geri: Windows 7 Çıktı

  Mesaj tarafından Burak_ADM!N Bir Salı Tem. 29, 2008 6:37 am

  Paylasım İçin Saolasın


  _________________
  First Tuning Yönetim Başkanı
  Sizlere Daha İyi Bir Hizmet Vermek İçin Çalışacağız!..   Forum Saati C.tesi Ekim 20, 2018 10:11 am